Limbažos atklāta “Veselības istaba”

4.aprīlī Limbažu slimnīcā notika HIV profilakses punkta jeb “Veselības istabas” atklāšana. Šis ir pirmais veselības punkts Limbažu novadā, kurā anonīmi un bezmaksas var veikt HIV, sifilisa, hepatīta B un C eksprestestu.

Ņemot vērā to, ka Latvijā joprojām ikgadējais jauno HIV gadījumu skaits ir viens no augstākajiem Eiropas Savienības valstu vidū un Latvijā katrs trešais cilvēks, kuram ir HIV infekcija, nezina, ka ir inficēts, “Veselības istaba” ir nozīmīgs ieguvums Limbažu novada iedzīvotājiem.*

Apmeklējot “Veselības istabu”, ikviens var veikt bezmaksas testu un saņemt konsultācijas par HIV/AIDS, STI, vīrushepatītu B, C profilaksi un ārstēšanu.

Limbažu slimnīcas vadītāja Liene Česle: “Ceļš līdz šīm punktam ir bijis garš, taču beidzot ir pienācis brīdis, ka šo HIV profilakses pakalpojumu varam piedāvāt Limbažu novadā. Slimnīcā šajā ziņā ir pionieri, jo parasti veselības punktus izveido nevalstiskās organizācijas nevis slimnīcas. Liels prieks, ka mūsu komandai ir pievienojusies Gunta Timma, kura ir viena no zinošākajiem cilvēkiem šajā jomā. Gunta ir liels ieguvums iestādei, jo varēsim strādāt ne tikai ar veselības aprūpi, bet ar veselības veicināšanu un profilaksi. Paldies Guntai un Ilvai, kuras strādās “Veselības istabā” un domāju, ka kopīgā sadarbība būs veiksmīga. Novada iedzīvotāji novērtēs un izmantos šo iespēju parūpēties par savu veselību. Domāsim par izbraukumiem uz attālākiem novada nostūriem, lai šis pakalpojums būtu pieejamāks tiem, kuri nedzīvo tieši Limbažu pilsētā.”

Limbažu novada domes deputāts un Sociālo un veselības jautājumu komitejas vadītājs Rūdolfs Pelēkais, sveicot klātesošos ar jaunā veselības punkta izveidi,  atzina, ka nepieciešams ne tikai plašāk stāstīt labos piemērus, bet arī doties uz skolām pie jauniešiem un izglītot par šo tematu.

HIV profilakses punktā strādā divi darbinieki – testētāji: Gunta Timma un Ilva Balode.

Veselības istaba nodrošina sekojošus pakalpojumus:

• HIV, sifilisa, vīrushepatītu B un C eksprestestu veikšana bez maksas, anonīmi, konfidenciāli, saņemot pirms un pēc testa konsultāciju;
  • konsultācijas un informācijas sniegšana par HIV/AIDS, STI, vīrushepatītu B, C profilaksi un ārstēšanu;
  • bezmaksas prezervatīvu saņemšana;
  • informācijas sniegšana par ārstēšanās un rehabilitācijas iespējām;
  • sociālās palīdzības organizēšana;
  • informatīvo materiālu izdale.

“Veselības istaba” atrodas Klostera ielā 3, Limbažos (slimnīcas vecajā korpusā, ieeja no pagalma puses).
Darba laiki: otrdienās un ceturtdienās plkst. 12.00-16.00.
Tālrunis:  28023290

Aicinām ikvienu rūpēties par savu veselību!

* Dati no https://www.spkc.gov.lv/lv

/Latvijā joprojām ikgadējais jauno HIV gadījumu skaits ir viens no augstākajiem Eiropas Savienības valstu vidū. Izplatītākais HIV inficēšanās veids Latvijā ir heteroseksuāla (starp vīrieti un sievieti) dzimumkontakta rezultātā. Latvijā katrs trešais cilvēks, kuram ir HIV infekcija, nezina, ka ir inficēts./

Autors: Beāte Kožina